| sow12 a întrebat:

Pot juca fotbal dupa 3 luni de la operatia de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Linistit. Daca te lovesti asa de tare incat sa iti afecteze operatia ti-ar afecta organele interne si fara a fi operate (adica ar trebui sa te lovesti extrem de tare). Bafta la fotbal.

5 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Eu stiu ca da.
Sunt niste sanse sa te doara putin, dar e in regula atata timp cat durerea nu e insuportabila.

| Fumiko a răspuns:

Intreabai pe doctori ei sigur stiu, dar dupa mine cred ca poti, a trecut mult timp 3 luni.

| tickey a răspuns:

Daca doctorul curant iti da aprobare pentru a face sport, da. Dar daca el tia interzis sa faci sport o anumita perioada...respecta ce iti zice, ca nu zice ca sa iti faca in ciuda.

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Întreabă medicul de familie. Sau un doctor de la spital dacă poți face exerciții sportive.

| br0ken a răspuns:

Da, poți.