| SkivoRo000 a întrebat:

Dupa cat timp dupa terminarea tratamentului ptr.candida vaginala, poti intretine relatii sexuale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa cel putin o luna in urma disparitiei la analize + analiza de confirmare.
Altfel risti reinfectarea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe ginecolog nu stim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o durata dupa tratament. Cand a disparut infectia complet, asa ca trebuie sa va duceti la ginecolog sa va confirme acest lucru.
Daca ati terminat tratamentul si totusi doriti neaparat sa intretineti relatii sexuale folositi macar prezervativul si desigur evitati oralul, dar nu va recomand pana nu v-ati facut un control pentru a confirma disparitia infectiei.