| vodka020202020 a întrebat:

După ce am consumat alcool și ca să evit mahmureala a doua zi am văzut că înainte de culcare să beau un pahar mare de apă cu putință sare amestecată în pahar, și a funcționat mereu de ce? ce efect are

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

P.S. Vezi că nu intotdeauna are efectul scontat, in functie de cantitatea de alcool consumată.
Ficatul oricum suferă de la alcool.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hidratarea organismului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Apa te hidrateaza.
sarea probabil ca si ea, nu stiu

asta e de fapt si mahmureala o stare de dezhidratare.