| MrSnow a întrebat:

Știe cineva "remedii" pentru mahmureală după o noapte de consumat alcool în exces?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In timp ce bei dai cu apa ca sa nu te deshidratezi si a doua zi mananci gras sa iti pui ficatul in miscare

| Clorox a răspuns:

Mor pe astia cu zeama de nane si varza, cat timp bei, fa o pauza pentru a bea apa, apa plata isi face treaba la mine, nu da pe gat alcool ca disperatul, daca bei si apa nu o sa ai nimic, suc, cidru, ce vrei tu.
Sau, poate ai noroc sa nu te doara nimic, rar patesc sa ma doara capul dupa o betie buna laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Clorox):

Zeama de varza sau muraturi este cea mai buna. Tu stii ca unii daca beau apa dupa o betie zdravana, risca sa faca mana a doua(este un fel de a spune). Adica se ametesc din nou. Nu prea ai experienta in domeniu.

| Clorox a răspuns (pentru darrio2007):

Am si specificat ca nu bei ca disperatul alcool si dupa dai repede apa pe gat, o iei usor, in timp...

| MrSnow explică (pentru Clorox):

Îmi era rău fiindcă am amestecat

| MrSnow explică (pentru Clorox):

Păi să zicem că a doua zi de tolomac ce eram am băut o sticlă de apă și moarte curată

| KillaNoFilla a răspuns:

Cu bulion boss, no joke

| Nevroza a răspuns:

-Apa cat de multa
-Zeama de varza
-Bors de putina
-Limonada
-Suc de rosii
-O pastila Aspirina(asta face minuni)

| MrSnow explică (pentru Nevroza):

Am băut apă și borș de am făcut ciorbă după

| iAMVi a răspuns:

Limonada si multa apa

| lilianaadelina a răspuns:

Zeama de varza sau de muraturi

| sasaomulsubtire a răspuns:

Ciocolata ar fi o solutie si fara prea multe lichide primele ore.

| FlowInCuvinte a răspuns:

Te invat eu ca eu sunt consumator de profestie laughing
Mananci, bei, mananci bei in acelasi timp. Mereu trebuie sa ai ceva de mancare. Daca faci un gratar e bine sa-ti pastrezi o bucata doua pentru mai tarziu. Atunci cand bei nu te grabi, nu bea a saracie ca o sa te imbeti. Si cel mai important bea cu simt de raspundere. Eu daca nu vreau sa ma imbat, imi spun intr-una in mine " nu ma imbat asta seara " si fac in asa fel incat sa beau dar sa nu ma imbat prea rau. Iar daca prin absurd, a 2-a zi iti e rau. Mananca cevea de la frigider, mancarea rece stinge arsurile de stomac si ofera o senzatie placuta. Eu mananc iaurt natural cand sunt mahmur.

| MrSnow explică (pentru FlowInCuvinte):

Chestie e că atunci când mă încălzesc și am un vibe bun nu mai țin cont când sunt cu prieteni