| NonameQWERTY a întrebat:

Dupa ce am mancat de la McDonalds si am baut cola peste 5 minute mi sa inceput niste dureri mari ale stomacului, nu e prima oara mi se mai intampla cand maninc mult, ce sa fac in afara sa merg la doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DamianTPU a răspuns:

Salut!
Nu-ti fie frica de doctor, ei nu iti vor raul deloc. Iti dai seama ca nu prea te putem ajuta cu atat de multe sfaturi (mai ales ca nu prea ne-ai oferit atat de multe informatii).
Incearca sa dai si cateva simptome.
Din punctul meu de vedere am impresia ca ai facut indigestie, indigestia provoca dureri abdominale dupa ce mananci anumite alimente, in special alimente grase sau foarte grele, si iti dai seama ca McDonald's nu produce cea mai buna mancare.
Cateva simptome ale indigestiei: enzatie de arsura in stomac, balonare, gaze.
Sper ca te-am ajutat.

| NonameQWERTY explică (pentru DamianTPU):

Multumesc, am toate aceste simptomuri, cel mai precis ca am indigestie!

| DamianTPU a răspuns (pentru NonameQWERTY):

N-ai pentru ce! happy

| darrio2007 a răspuns (pentru NonameQWERTY):

Simptome.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Mananci mai putin si cat mai sanatos.
McDonalds ar trebui evitat.