| G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

Dupa ce depun efort mare, in special dupa ce joc fotbal, ma dor maselele si restul dintilor... de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

E simplu: pentru a mari afluxul de sange in muschi, la efort, organismul restrictioneaza circulatia prin vasoconstrictie in organele nevitale, care nu participa la efort. Inclusiv dintii. Ischemia (reducerea fluxului sanguin) la nivelul danturii poate fi dureroasa.

3 răspunsuri:
| cavalerul11 a răspuns:

Poate pentru ca te-a tras curentul sau ai maselele cariate vb cu parinti sau du-te la un Dentist sa vada ce ai

| Peter28 a răspuns:

Poate tineai dintii inclestati fara sa iti dai seama.