| crypticturtle44 a întrebat:

După ce m-am clatit cu apa de gura, ar trebui sa ma mai clatesc si cu apa normala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Teo29 a răspuns:

Te speli pe dinti, te clatesti si dupa 15 minute clatesti cu apa de gura. Cauta ceva fara alcool, ceva de calitate cu care sa clatesti 1 minut, scuipi si dupa inca vreun minut clatesti si cu apa.

Zic asta pentru ca oricat ai arunca solutia in chiuveta, tot mai ramane in gura si o inghiti in timpul somnului fara sa iti dai seama.

Foloseste apa de gura 1 data pe zi, la 2 zile.

| Sarrya a răspuns:

NU! Altfel, te ai clatit cu apa de gura degeaba! Trebuie sa lasi ca solutia respectiva sa isi faca efectul.
De asemenea, nu este recomandat sa te dai cu apa de gura dupa ce te speli pe dinti.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Sarrya):

De ce nu, dupa ce te speli pe dinti?
din cate stiu eu, chiar dupa ce te speli pe dinti se recomanda, pentru ca gura e curata iar apa de gura o sa dezinfecteze, iar daca nu e curata o sa aiba un efect redus