| luiza171 a întrebat:

Dupa ce m-am lasat de tigari de o saptamana si cateva zile, am o tuse seaca si o senzatie de iritatie in gat + cand ma apuca tusea de abia pot respira. Poate fi de la faptul ca am fumat inainte sau ca acum plamanii incearca sa se curete? daca a mai patit cineva asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NYK4u a răspuns:

Si la mine a fost la fel din cate imi aduc aminte, am avut o senzatie neplacuta dupa ce m-am lasat de fumat, plus o tuse urata care a tinut cateva zile.Dar daca o sa se inrautateasca situatia mai bine te duci la un doctor la un control.Intotdeauna e mai bine sa previ decat sa tratezi.winking

3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Da,asa se intampla, incearca sa reduca co2-ul acumulat in timp in plamani.

| luiza171 explică:

Multumesc pentru raspunsuri happy sper sa imi treaca...mai mult seara se intampla.de lasat de fumat oricum ma las

| s0ni a răspuns:

Intr-adevar, plamanii incearca sa se curete, zic din propria experienta. De fiecare data cand incerc sa ma las mi se intampla asta. Nu te ingrijora, va disparea. Mentinete hidratata si eventual daca te deranjeaza chiar asa tare, mai ia cate o lingurita de miere, sau bomboane mentolate. Sper sa reusesti cu lasatul. Succes si numai bine!