| anonim_4396 a întrebat:

Dupa concert, tiuitul dintr-o ureche nu mi se opreste. Am stat destul de aproape de boxe iar dupa ce concertul s-a terminat, dupa vreo 30 de minute, tiuitul dintr-o ureche s-a oprit iar in cealalta inca se simte. Concertul s-a terminat cam pe la 11-12 seara si chiar si dupa ce am dormit, tiuitul nu s-a oprit. E ora 14:35 acum. Imi va trece? Am mai fost la concerte si tiuitul s-a oprit pana dimineata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru ca nu este prima data cand ti s-a intamplat, si pentru ca exista pericolul ca acel tiuit sa nu treaca de la sine, este recomandat sa-ti programezi o vizita la medicul specialist ORL--- ca sa te conving, citeste aici despre afectiune : http://www.audiologie-orl.ro/tinitus-zgomot-in-ureche-diagnostic/

| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca aud putin mai slab cu urechea stanga si parca e putin infundata.

| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Pai dupa un concert rock toata lumea are probleme cu urechile, sa fim seriosi. Dar vreau sa zic ca asta e prima data cand imi persista tiuitul pana a doua zi, dupa ora 16:00 de exemplu.

| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Gata, mi-a trecut! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fereste-ti urechea de zgomote,nu folosi betisoarele pentru urechi o vreme, iar un alt sfat ar fi in caz ca tiuitul nu se opreste, sa mergi la medic la ORL.

| Danutza27 a răspuns:

Dupa ce vei constata ca incepi sa surzesti =te vei lecui si o sa te duci la concerte cu vata in buzunar, o sa zici de ce? dupa ce te oparesti cu ciorba vei sufla si in inghetata. Vezi ca sunt niste proteze auditive la promotii sa cumperi si tu citeva o sa ai nevoie peste 1-2 ani. Banuiesc ca nu este sub demnitatea ta sa te duci la un specialist in ORL si sa accepti verdictul lui si eventual un tratament.

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Tobarii folosesc niste dopuri de urechi pe care le tin la concerte.cauta'le fiindca iti vor folosi.mai este o varianta pe care o poti folosi : apasa'ti urechile sau baga degetele in ele

cu stima, Alle