| anonim_4396 a întrebat:

Dupa fiecare pieptanat pierd in jur de 25 de fire (l-am numarat laughing este ok? am parul scurt si se incurca des de aia sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Eu am inceput sa ma clatesc cu otet amestecat cu apa, e bun pentru caderea parului si matreata

| XatomisX a răspuns:

Are 18 cm

| MissxD a răspuns:

Este normal. Altor fete le cad si mai multe fire. Si mie la fel. Parul se regenereaza - cad si cresc altele in loc. Oricum, nu te speria, avem prea multe fire. Nu se observa daca ne cad doar 25 de fire pe zi!

| XatomisX a răspuns (pentru MissxD):

Ne cad si mai multe 25 30 vedem la pieptanat ca restul laughing

| MissxD a răspuns (pentru XatomisX):

Da, ca ne cad aproape mereu. Adica zilnic ne cam cad 100. Eu vorbeam strict de pieptanat :*

| Chαяtreux a răspuns:

Pe zi este normal sa cada cam 50 de fire.
Sa nu se mai incurce incearca un balsam bun

| Empathizer a răspuns:

Nu e nicio problema fizica, te incadrezi in normal. Nu e depasita capacitatea de regenerare a podoabei capilare.
Dar, daca nu cumva ma insel si aceasta nu e a n'spe mia oara cand pui aceasta intrebare, ai un tulburare obsesiv-compulsiva legata de caderea paruluihappy

| τττ a răspuns:

Da,e normal. Zilnic, unui om îi cad peste 1000 de fire de păr. Şocant, dar adevărat!

| aveam14ani a răspuns:

Buna:3
este inormal ^^ si mama mea pateste la fel. [are parul scurt si mereu foloseste feonul si fixativul sa si-l faca] la fel si eu care am parul in scari mai ciudate sus e aproape scurt de tot si se face lung[folosesc placa si fixativ si il tapez e gen "emo?" cred stii tu cum e tunsoarea]
dupa cum am zis. e inormal fiecarui om, anual ii se schimba pielea, parul si in interior [stii ce vreau sa zichee hee]
sau alta solutie ca mine si mama, poate folosesti un sampon gresit sau fixativul sau gelul sau chestii de genul.
nu te speria. creste la loc; daca nu ar trebui sa te duci la dr. de familie.big grin
sper ca te-am ajutat happy

| anonim_4396 explică (pentru aveam14ani):

M-a zgariat inormal de rau pe retina, ortografia ta.
Slipknot,
E ok, naparlesti big grin

| Haney a răspuns:

Eu zic ca este ok.adica cand ma piaptan si mie mi se smulg cateva fire de parwinking

| Criss999 a răspuns:

Poate apa care o folosesti e problema dar nu stiu sigur... Eu cand am fost in Anglia am patit la fel ca tine din cauza apei asa ca nu stiu ce sa zic pentru tine!