| HelloKitty97 a întrebat:

Buna ce as putea face sa nu mai imi cada parul excesiv dupa fiecare spalare pe cap eu pierd in jur de 200 de fire de par la pieptanat la fel daca imi ating parul imi cad vreo 5 fire de par la orice miscare sa spun asa.Va rog ajutati-ma mai ales daca stiti ceva remedii naturiste.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anastasia4ever a răspuns:

Cred ca ar trebui sa contactezi un medic, pentru ca pierzi cam mult par. Daca nu ai posibilitatea poti sa combini putin petrol cu apa, si sa tamponezi parul la radacina si il lasi asa in jur de 20 min). Apoi limpezesti parul iar daca vrei sa aiba stralucire poti sa te limpezesti cu ceai de musetel! Sper sa iti treaca.

4 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Parul cade in exces daca exista o cauza interna(desigur, daca nu este vorba de o boala de piele la nivelul capului).De obicei acest simptom apare la persoanele anemice. Anemia si subnutritia pot fi cauza.Ar fi bine sa iei legatura cu medicul de familie.Pana atunci ia vitamine +minerale, exista multe preparate de ac tip.Sa fii bine!

| nomoretears1111 a răspuns:

Eu am folosit o crema de la Vivanatura, impotriva caderii parului, pe baza de petrol. O aplic pe scalp si pe lungimea parului, o las sa actioneze cam o ora, apoi spal parul cu samponul obisnuit aplic balsamul si...gata. Deja de la prima utilizare s-a vazut ca nu a mai cazut parul. Ti-o recomand cu toata caldura.

| omy_9418 a răspuns:

Cauta pe inernet un sapon numit DABUR este naturist si este foare bun in farmacii nu il gasestiie este un sapon mai mult un ulei dar este din indiahappy

| HelloKitty97 explică:

Multumesc tuturor.As declara toate raspunsurile castigatoare va multumesc ca mi-ati sarit cu totii in ajutorhappy