| saida a întrebat:

Dupa o nastere prin cezariana, cati copii mai ai voie sa faci 1 sau 2?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anddrea a răspuns:

1 singur copil.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu doi, dar cu o pauza mai mare, chiar inca 3.

Abh
| Abh a răspuns:

Este indicat sa ai doar 2 operatii cezariene. Daca mai vrei in plus, riscul de aderente in cavitatea abdominala e foarte mare si ramai cu dureri abdominale toata viata.

| Minks a răspuns:

O turma.

| Fllorentina a răspuns:

1 singur copil mai ai voie, riscurile dupa aceea sunt foarte mare, poate muri copilul chiar si tu (sau cine naste laughing )