| Alloneforever a întrebat:

Dupa operația de fimoza poți pleca direct acasa sau trebuie sa stai in spital o zi? Ce preț are operația? Doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt nici nu se poate numii operatie aceasta procedura, fiind mai mult o mica interventie chirurgicala, nu operatie.
Dureaza 10-15 cm, nu doare doarece se face anestezie locala si pleci acasa imediat dupa interventie, pe picioarele tale.
Interventia poate fii facuta la un spital de stat, sau cabinet medical privat sau spital privat de catre un medic chirurg sau un medic urolog.
Preturile difera de la un cabinet de stat la unul privat, de la un medic la altul. Cere informatie in orasul tau.

| Alloneforever explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Un preț aproximativ, știți?

2 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Poti pleca acasa. Te jeneaza putin nu doare. Dar o sa te usture pana se vindeca acolo cand urinezi. Si o sa te puna sa dai cu un sapun special acolo o perioada de timp cand te speli. Un sapun sau un gel nu mai stiu exact. Aveam 7 ani