| Ochialbastri99999999 a întrebat:

După operația de fractura de sold, după cât timp poți merge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cat timp considera chirurgul!
Asta ti se va spune dupa ce mergi la prima consultatie dupa opeartie, ca sa vada cum se prinde operatia si in ce stadiu esti.

PS Hormonii nu au nici o treaba in cazul unei fracturi de sold.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce sudează bine osul, cam după o lună, dar o să îți spună medicul mai exact ce exerciții trebuie să faci și când să le începi.

| Dumitru_Marian_Mry_2000 a răspuns:

Asta depinde de organismul tau si de hormonii tai cum se desfasoara poate sa dureze chiar si o luna