| Feyenooord666666 a întrebat:

Dureri in piept, ce cauze ar putea sa aiba aceasta durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Pot fi de natura psihica (atacuri de panica, anxietate ) sau de natura fizica ( probleme cu inima, cu stomacul, cu plamanii, cu musculatura, cu oasele, etc. ).

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anxietate, iti faci griji sau stai cu frica in tine / probleme de burta cu acizii

| LonelyLoner92 a răspuns:

In aceasta situatie cel mai bine ar fi sa mergi la doctor, doar el te poate ajuta.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Si eu le mai simt uneori, mai ales zilele astea am simtit un fel de explozii care s-au resimtit si au avut o durere in zona pieptului. Dar asta s-a intamplat doar la un impact puternic emotional. Acele dureri cand apar, ce faci, din ce motive apar? poate ai probleme de sanatate.

| Feyenooord666666 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Sunt sanatos tun, cand stau linistit apar uneori.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Asa si la mine, dar atunci cand starea mea de liniste e intr-un fel atacata de emotii si alte stari negative sau chiar pozitive.

| Feyenooord666666 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Sfatul meu, du-te si tu la medic. Eu am fost azi, si am aflat ceva. Durerea in piept trebuie luata-n serios.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Le simt de ani buni dar in unele momente. Dar asta e. traim cu ce avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima cu probleme, e bine sa mergi la doctor.

| Rodicanegrescu a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la doctor.Cauzele pot fi multiple.Raceala la plamani, inima sau nevralgie intercostala.Un surplus de acid in stomac poate de asemenea sa fie cauza.Trebuie luate pe rand! Pentru aciditate sugerez sucul de cartof, cu rezultate foarte bune! http://www.csid.ro/......-14507840/ Sanatate maxima!

| Lav1niia a răspuns:

De natură psihică cel mai probabil, anxietate, depresie, și eu am foarte des dureri în piept.

| BeHappyLikeMe07 a răspuns:

Pe mine cand mă doar in piept am lipsa de calciu. p.s.: am 16 ani.