| Denisaf a întrebat:

am 41 de ani si am o durere groaznica in spate, partea de sus in stanga, dar in acelasi timp am, dureri in piept, in stanga la inima.O durere cu nervi.ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna! Mergi la un medic cardiolog, poate iti va da trimitere sa faci o electrocardiograma sa vezi daca nu cumva ai ceva la inima. Ai grija sa nu ai ceva la plamani ramas netratat iar acum sa iti cauzeze probleme. Fa-ti si un set de analize complet ca sa vezi cam ce si cum, sa stii ce ai putea sa elimini din "lista grijilor", si ce ar trebui sa tii sub observatie. Ia niste magneziu si calciu, un complex de vitamine: eu de ceva timp iau alternativ Spirulina, coenzima Q10 in ulei de catina si Echinacee si tind sa cred ca mi-au mai intarit sistemul imunitar cat sa nu am probleme de genul. Testeaza-ti VSH-ul, ASLO (poate ai o infectie netratata si incet incet ajungi la alte probleme, cum ar fi reumatismul, dureri ale oaselor); cel mai bine mergi la medicul de familie unde are mai multe specialitati ca sa te lamuresti intr-adevar ce ar putea fi. Sanatate, pa pa!

| Denisaf explică (pentru znstr):

Mersi de sfaturi, insa tocmai am fost la cardiolog si mi-am facut ecagheu si mi-a zis ca nu am nimic la inima.

| znstr a răspuns (pentru Denisaf):

Poate sa fie o problema venita din alta parte, plamani de exemplu, fa-ti un control peste tot si vezi unde e buba.

| Cocochannel a răspuns:

S-ar parea din descrierea ta ca ar fi o problema de natura cardiaca.Mergi la un cardiolog si o sa afli toate raspunsurile.Multa sanatate!