| victory a întrebat:

Durerile menstruale pot fi insotite de greata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Absolut, greata face parte din tabloul dismenoreei, pe langa durerile pelvine.

| cretzufinish a răspuns:

Pot fi insotite de mai multe reactii printre care greata, voma, ameteli, depresii, stare fiziologica proasta. Asta patesc si eu si dupa mai multe consultari pe internet si in urma unei intrebari asemanatoare pusa de mine am inteles ca nu e chiar ok. Mergi la un consult sa vezi despre ce e vorba. Sanatate

| ladygaga a răspuns:

Da.
am o prietena care are dureri f. mari si are si greata si varsaturi.

in altele cazuri, nici dureri n`au unele fete, cum e si cazul meu.
pe mine nu ma doare nimic.

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

De sigur ca da, asta este cevca normal, poti cauta pe net mai multe detalii.

| StefiMaria a răspuns:

In unele cazuri, dahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de organismul fiecareia. Eu cateodata simt asa o greata din cauza durerilor intense de burta. Deci poate fi insotita si de greata