| anonima2617181 a întrebat:

Durerile menstruale trebuie sa fie neparat in partea de jos? Mi-a intarziat menstruatia 8 zile si de cateva zile am crampe in partea de sus, la stomac, de la mancare nu cred ca este fiindca mananc normal si nu am mai patit asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Crampele de stomac nu au legatura cu durerile menstruale, fiindca ovarele sunt in pelvis, nu in stomac.

Ti-am mai raspuns si la intrebarea anterioara ca asta nu este intarziere menstruala ci EFECTELE SECUNDARE ale pastilei de a doua zi, care ai luat-o acum 3 luni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...ele se resimt în partea inferioară a abdomenului, la nivelul spatelui, al coapselor...

| anonima2617181 explică (pentru anonim_4396):

Si daca e ca un fel de balonare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonima2617181):

Balonarea poate fi un simptom premenstrual.

| gabriellaa23 a răspuns:

Probabil este o simpla dereglare a menstruatiei care in curand o sa isi faca aparitia. Durerile si localizarea lor difera la fiecare organism.