| GabrielFlorin38388 a întrebat:

(E a treia oara cand scriu pentru ca se sterge).
Acum o cam o săptămână am avut ceva in cap așa că l-am aruncat repede si nu i-am dat importanța pentru ca am multe cosuri in cap dar totusi imi dadea un aspect de gandac, dar astazi am inceput sa ma panichez gândindu-ma ca a fost o capusa asa ca vreau sa știu daca:
1.Imi pot da seama daca a fost o capusa dupa atat timp?
2. Daca a fost o capusa se mai poate scoate capul?
3. Daca da, se poate scoate fara intervenție medicală?
4. Daca nu, il pot scoate singur?
Răspundeți cat mai repede va rog,
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Syrten a răspuns:

Dacă ai dureri în zona respectivă e posibil să fi fost o căpușă, organismul acționează pentru a îndepărta corpurile străine, dar e recomandabil să consulți un medic ca să nu se agraveze ceva și sa umbli prin spitale

1 răspuns:
| GabrielFlorin38388 explică (pentru Syrten):

Ma verificat cineva nefiind medic, si a constat ca nu a fost o capusa.
Nu ma doare si nu e nici macar inflamata, multumesc de raspuns
Ma panicasem degeaba