| Skarr a întrebat:

E adevărat că acupunctura poate
stimula creșterea mușchilor?
Am fost internat în spital și am pierdut multi mușchi de la stat în pat. Și acum mi am mai revenit și pot sa merg dar am auzit de acupunctura că te poate ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic că te amăgești singur! happy
Dacă ajungi la un cabinet medical de medicină tradițională chineză
o sa iti spună contrariul. Pentru că și ei au nevoie de pacienți.

| Brizbriz a răspuns:

Da, acupunctura ajuta, dar mult mai mult ajuta sa faci un minim de sport, de gen, efectiv mergi pe jos, dar nu ca plimbare ci ca si cum te-ai grabi, nu prea tare dar cat de cat

| timidu89 a răspuns:

Și eu am stat o luna și ceva in pat în 2020, o săptămână bolnav acasă de covid, 2 in spital, de la revenirea acasă încă 1 săptămâna și ceva tot în pat. Dar am fost ok, după o perioada m-am întrămat. Nu am avut nici o problema cu mușchii. Faci efort mai puțin la început dacă simți probleme. În afara de toaleta și mers la masa nu făceam mișcare în perioada aia.