| Kiki20098 a întrebat:

E adevarat ca amestecul ou-zahar este daunator pentru noi, pentru sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Totul in cantitati moderate este bun.

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

De fapt e bun pentru durerea in gat

| AlexCristi97 a răspuns:

Galbenusul=mult colesterol, zahar= nesanatos de fel.
Daca mananci zilnic, te imbolnavesti intr-o luna. Daca mananci o data pe luna, e totul ok. Orice e in exces dauneaza. (si fructele de exemplu, in exces iti afecteaza ficatul, dar exces inseamna jumatate de kilogram zilnic)

| AssoX a răspuns:

Zaharul e cel mai nociv lucru, incearca sa-l eviti pe cat posibil... orice combinatie cu zahar e proasta.