| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca daca iti dai cu urina pe negi iti trec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Exista creme, doar intrebi la farmacie si ti se recomanda fara sa fii nevoit sa recurgi la masuri extreme din acest cazlaughing

| anonim_4396 explică (pentru AvalohAlyn):

Am incercat, de 2 ani tot ma duc la farmacie sa-mi recomande toate cacaturile.

| AFR81 a răspuns:

In Roma Antica urina avea multiple intrebuintari. In secolul XXI, eu zic ca exista alti "substituenti", mult mai igienici si mai eficienti.

| T0T a răspuns:

Vrei să încerci? laughing

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Pai la sora-mea a mers acum ceva ani.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăsta e un mit și mi se pare puțin amuzant să faci asta.

| untu a răspuns:

Nu merge urina pe negi! Urina merge doar cand esti intepat la picioare de meduze veninoase!

| WhiteLife a răspuns:

Pentru negi îți recomand Kolodium Forte, aplici pe negi de 2 ori pe zi timp de 7-10 zile.

| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

Am dat cu toate solutiile din lume.

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci du-te la un chirurg sa ți le scoată, altfel se răspândesc peste tot.

| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

Ii am de 4 ani negii astia, nimic n-a mers si nu s-au raspandit.
La cat i-am stors pe ai mei de bani, nu mersi.

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți încerca în cele din urma cu rostopasca, cum a fost recomandat mai sus.

| Costel_Pilug_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bine te duci la dermatoligie si tii scoate e 30 de lei unu si nu doare absolut deloc!

| anamariarot a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau, dar sincer nu inteleg de ce prefera lumea sa isi puna pe fata urina cu deseuri azotate, celule din tractul urinar si diverse toxine(pe langa asta mai pot exista infectii de care omul sa nu fie constient) cand poate cumpara ceva de la farmacie la un pret ok. Intelegeam situatia asta daca nu am fi fost in secolul XXI si nu am fi avut atat acces la informatie. Gasesti verolit forte, e pana in 20 de lei si e foarte eficient, dar sa il aplici doar pe suprafata negului. Daca nu, seva de la rostopasca; asta e si moca, o gasesti peste tot

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

N-a mers Verolit, ala e probabil pentru negi micuti.
Ai mei sunt giganti.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat timp l-ai folosit? Si eu aveam unul maricel si in vreo saptamana s-a desprins. Daca nu, dupa cum am mai spus, rostopasca, dar sa te tii de ea

| Love_Denis_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o reteta a mai incercat cineva si e chiar eficient si natural!

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

O saptamana.

| anonim_4396 explică (pentru Love_Denis_1996):

N-am izvor aici, ce fac?

| Love_Denis_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cumperi apa de izvor de la un magazin incearca o sa mearga!

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Am avut negi, intr-adevar nu m-am dat cu urina. Eu pentru negi am folosit in primul rand o crema speciala '' cica'' pentru negi, dar nu a fost buna de nimic, dupa care am fost la un dermatolog care avea sa imi buleasca degetele de tot. Imi taia negii cu foarfeca si ii injecta, durere atat de mare incat faceam ca toate aratarile pe acolo. Nesuportand durerea am plecat cu mana bandajata si cu o usturime de nedescris. In final mi-am gasit alinarea solutiei de rezolvare printr-o planta care scoate ceva galben. Se gasesc prin mediul rural, bine eu acolo am gasit-o laughing. Faza e ca era cea mai simpla solutie de a scapa de ei, iar eu m-am chinuit prin mii si mii de metode. Tot ce pot spune este ca negii sunt oribili, doresc sa nu faceti, plus ca nu prea se apropia nimeni de nimeni, avand mainile pline eu. Te pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu lichid seminal, nu cu urina...wtf...

| asperger3 a răspuns:

Dai cu duoflim sau cum s-o numi. Mie mi-a trecut negul(il aveam pe degetul mijlociu happy )
Dar daca ai in zona ochiului neg dai cu ulei de ricin.

| ConstantinCornel a răspuns:

Nu
În cel mai bun caz nu o ții se intample numic. În cel mai rău caz...

| Love_Denis_1996 a răspuns:

Nu cred dar uite o solutie! Amestecă o linguriţă de bicarbonat de sodiu cu două linguri apă de izvor până se formează o pastă. Unge negul de două-trei ori pe zi cu această pastă, menţinând-o de fiecare dată cel puţin o ora. Pentru rezultate rapide, aplică acest tratament imediat ce a apărut negul. Pune pe neg cataplasme cu argilă verde şi schimbă-le imediat ce se usucă argilă (cam la 20-30 de minute).

| anonim_4396 explică (pentru Love_Denis_1996):

Si de unde stii ca asta merge?