| robert48 a întrebat:

As vrea sa stiu daca e pe bune treaba aia cu urina. E adevarat ca daca te dai pe fata cu urina iti trec cosurile? Este cineva care a incercat?

Răspuns Câştigător
| anastasia4000 a răspuns:

Uite, dragutilor, vi se pare scarbos, dar urina este mai curata decat alte chestii pe care noi le folosim zilnic.Intr-adevar exista foarte multe solutii pe piata pentru acnee, insa si urina este foarte buna, eu m-am dat cu urina doar pe un cos ca sa incerc si a doua zi a trecut:d.Tot va cacati pe voi ca e scarbos.Credeti-ma ca e mai scarbos sa stati cu acnee pe fata decat sa va dati cu urina.Bafta.Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cosurile -si fac aparitia din trei motive : Insuficienta igienica, alimentatie gresita si probleme de natura hormonala, care pot persista si dupa 19 pana la 20 de ani. Lasa urina, spala-te des pe ten cu apa fierbinte si apoi clateste cu apa rece. Nu folosi sapun ca-ti usuca tenul. Grija la alimentatie. Odata cu trecerea timpului se vor usca si vor disparea. Nu te mai da cu tot felul de prostii ca-ti degradezi tenul.

| ReveuseKaari a răspuns:

Nu ştiu dacă e adevărat, dar nici nu o să încerc. Există remedii mult mai puţin...scârboase.

| MICHAel a răspuns:

laughing)) te iei dupa toate sfaturile babesti si chiar daca ar fi asa tot nu mas da poate sa fie cea mai buna crema anti cosuri din cate exista dar poate provoca infectii mai bine cumpara ceva de la farmacie si gata!

| Carla_2571 a răspuns:

Nu cred in asa ceva, deoarece cosurile se fac de obicei la adolescenti din cauza igienei. Spalate de vreo 3-4 ori pe fata cu apa si sapun mai ales in partea nde ai cosuri si vei vedea ca merge. Aaaa da am uitat tenul trebuie sa-ti fie hidratat

| Andreea_8910 a răspuns:

Sincer sa-ti zic de modalitatea asta chiar nu am auzit.Nu mai apleca urechile la toate prostiile si incearca sa ai o igiena adecvata iar restul vine de la sine.

| anonimg a răspuns:

Chiar daca au trecut multi ani de la acesta postare, sriu aici pentru cei care o vor mai citi: urina, transpiratia si altele de felul acesta, sunt lucruri toxice pe care organismul le elimina. Noi deci nu ar trebui sa le introducem iarasi in organism. Pielea absoarbe iar toxinele si ne vom imbolnavi. Ne imbolnavim si daca repurtam o camasa transpirata; cu cat mai mult cand facem un lucru si mai rau organismului.