| TudorFox a întrebat:

E adevarat ca o masea sau dinte fara nerv putrezeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Asa se intampla cu cei care si-au pus plombe. La un moment dat se rupe maseaua. Asta, insa, dureaza ani de zile.

| darrio2007 a răspuns:

Nu dintele sau maseaua in sine, putrezeste, ci radacina. De-aia cade dupa un timp.

| RAY a răspuns:

Dar ce ar putea sa se intample din moment ce numai este sutinut de catre organismul tau? fiecare dinte e ca un organ, fara nerv el e ca si cum nu ar mai exista

| Andreeush a răspuns:

Nu mai este viu după ce scoate nervul.

Răspuns utilizator avertizat
| GolbMan a răspuns:

Nu

| itoro a răspuns:

Daca dentistul iti spune sa scoti nervul fiecarui dinte, ti-o spune pentru a mai face el niste bani dupa. O sa tii se inegreasca si o sa iti spuna sa pui fatete. Asta e smecheria lor.

| TudorFox explică (pentru itoro):

Adica te mint doar ca sa castige bani?

| itoro a răspuns (pentru TudorFox):

Nu doar de 2, 3 ori am intalnit asta. Chiar se face continuu.