| Vioreldb a întrebat:

E adevarata zicala ca mierea devine toxica dupa ce e pusa in apa fierbinte peste 30grade?
Vreau sa inlocuiesc zaharul cu mierea si cafeaua depaseste 30 grade dupa ce o scot din cafetiera.
Stiu ca mierea nu are termen de valabilitate si ma indoiesc de faptul ca ea ar putea deveni toxica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

S-au făcut studii dar nu s-a demonstrat acest lucru. Sunbstanta toxica ce se formează când mierea e încălzită se găsește in cantități foarte mici, deci nu are cum sa facă vreun rău. Singura problema e ca dacă o încălzești la peste 40 grade își pierde din proprietăți.
Iar dacă vrei sa înlocuiești zaharul cu mierea de la magazin nu ai rezolvat nimic laughing tot peste zahăr dai. Aia nu e miere naturală ci doar una cu adaos foarte mare de zahăr sau făcută numai artificial din zahăr.
Mergi și ia direct de la apicultori.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mierea de albine nu este toxica, daca o pui in lichide de peste 40 de grade, doar isi pierde propietatile curative, dar nu devine toxica!
Poate inlocui cu succes zaharul si este foarte sanatoasa, fiind procesata foarte bine de corp, pentru ca-i organica.

| xerxes1 a răspuns:

Mai toxica decat zaharul alb nu devine niciodata.

| Peridava a răspuns:

Categoric, NU. Mierea naturala nu devine toxica in nici un fel de conditii. Nici topita, nici solidificata. Dar sa fie naturala, nu facuta din zahar si papadie (pentru culoare) sau alte substante.

| smihai23 a răspuns:

Mierea naturala nu confera niciun risc.

| Vioreldb explică:

Multumesc mult!

| Trading_Metin_1989 a răspuns:

Poate sa devina toxica fiindca poate forma anumite substante. Asa am inteles.