| ANONIM78656R8 a întrebat:

E bine dacă bebe se întoarce cu capul in jos? Cateva detalii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt situatii cand fatul se intaorce si cu capul in jos, dar in principiu cand se intoarce asa, inseamna ca se pregateste sa iasa.
Ai mare grija!
Mergi la medicul tau sau la spital, daca starea ta este cu risc de nastere prematura!
Sanatate multa si nastere usoara!

| gabicoo a răspuns:

Dacă e fiul lui Batman e OK!

| Floridori a răspuns:

Daca ai mai mult de 24 de saptamani, este ceva normal, avand in vedere ca bebelusul va petrece cel putin 80% din timp cu capul in jos.
Incepand din saptamana 28, se poate intoarce permanent in aceasta pozitie.

Daca bebelusul este mai mare decat media de varsta a sarcinii, aceste lucruri se pot intampla mai devreme in sarcina, dar in acest caz, pentru a elimina orice dubiu, ar fi cazul sa vorbesti cu medicul tau.

Daca imi permiti, am vazut ca ai adresat si alte intrebari cu iz de ingrijorare despre sarcina.Ai vrea sa dai cateva detalii despre ce anume te ingrijoreaza si poate reusesc sa iti raspund cat mai punctual?

| Anonim027 a răspuns:

Nepotica mea doarme doar pe burta! Depinde de copil

| Alexandra9272 a răspuns:

Unde sa se intoarca? in burtă?