| poisonedstrings a întrebat:

E bine sa mananci inghetata cand te doare in gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e bine, complici si mai mult lucrurile

| AnaBejenaru a răspuns:

Nu,nu e bine.Iti face si mai rau la gat, chiar si asa, eu nu m-as putea abtinelaughing

| AnnaAnnne a răspuns:

E bine sa te dai cu capul de pereti cand ti.ai spart capul?:o

| doinitsaandronic a răspuns:

Nu pentru ca de va doare mai tare si vei avea complicatii

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Nu e bine deloc

| elik a răspuns:

Pe mine chiar ma ajuta laughing)

asta e in cazul mei..nu tin cont de gat..mananc inghetata non-stop.dar cica nu e bine ca iti agraveaza situatia.hee hee ramane la alegerea tawinking

| RememberToSmile a răspuns:

Nu e tocmai cea mai buna solutie daca vrei sa te faci binelaughing mai asteapta si tu putin sa iti treaca durerea din gat si mananca apoi inghetata dar nu prea multa ca sa nu te imbolnavesti iarhappy

| cristinicamititica a răspuns:

E perfect...big grin

| ann19 a răspuns:

Eu am mancat inghetata odata desi eram foarte racita, a doua zi a fost dezastru nu mai puteam nici sa vorbesc.Eu zic sa astepti putin pana iti trece, adica e mai bine sa astepti cateva zile, decat sa fie mai rau. :*

| ann19 a răspuns:

Dar totusi daca vrei sa incerci esti liber sa incerci si o sa vezi consecintele. tongue

| DeDe11 a răspuns:

NU este indicat sa mananci inghetata cand te doare-n gat dar nici ceai foarte fierbinte

| pufipuf a răspuns:

Daca vrei sa ajungi in spital cu 20 de perfuzii in vena. e bine happy

| Marian98M a răspuns:

Nu, o sa te doara mai rau daca mananci.