| gabriel10 a întrebat:

E bine sa te speli pe fata cu sapun( dove)? Sau sa ma spal doar cu apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SweetPrinces a răspuns:

Buna, sfatul meu este ca nu e bine sa te speli pe fata cu nici un fel de sapun pentru ca iti usca tenul. Eu asa am patit, ma spalam cu sapun si aveam un ten foarte aspru, acum de cand nu mai folosesc sapun ma simt foarte bine, pielea este foarte fina. Eu ma spal doar cu apa calda.

22 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca vrei sa te speli pe fata cu sapun, fa-o cu un sapun pentru bebelusi, aceste sapunuri sunt blande si nu stimuleaza glandele sebacee sa produca si mai mult sebumm, asa cum fac sapunurile obisnuite.

| Tourniquet a răspuns:

E bine sa te speli si cu sapun pentru. ca se curata toata mizeria de pe fata, bacteriile si in plus te vei simti mai racorita la fata si vei avea o fata mai frumoasa! happy. dar iti recomand sa folosesti sapun de bebelusi asa cum spune Abh happy

Eu folosesc pentru. fata sapun Johnson baby :-x este foarte bun. happy

| yellowalien a răspuns:

Eu foarte rar folosesc sapun cand ma spal pe fata si nu am avut probleme cu tenul pana acum.

| campanario a răspuns:

Am auzit ca nu e bine sa te speli cu sapun pe fata... Eu personal imi curat tenul cu lapte demachiant si dupa aceea cu o lotiune. Ma ingrozeste ideea ca, folosind sapun mi se usuca prea tare pielea si mai incolo fac riduri premature laughing

| Didw a răspuns:

Da, e bine dar nu chiar in fiecare zi. Eu am incercat si daca te speli chiar des iti face pielea putin aspra. Cel mai bine este sa mergi la farmacie si sa cumperi un sapun special pentru fata. happy

| constantyna a răspuns:

Pe fata e bine sa te speli doar cu apa!

| Lora_6439 a răspuns:

E bine sa te speli cu sapun pentru ca asa iti cureti toata mizeria si bacteriile ce le-ai adunat din aer. Dar alege un sapun bun. cu ph neutru tongue Sapunul pentru bebelusi ar fi bun, sau sapunurile speciale pentru fata.

| Bianca206 a răspuns:

Ei bine, din ce vad p'aici, nu e bine sa tre speli cu sapun pe fata. Eu una ma spal, si nu am nici cea mai mica problema. Nici macar nu-mi mai iasa cosuri si altelehappy.

Răspuns utilizator avertizat
| Irina a răspuns:

Eu am inteles ca nu e bine sa te speli pe fata cu apa de la robinet, cel mai bine e sa folosesti apa termala.

| Betty18 a răspuns:

Din cate stiu sapunul e pentru fata si mainitonguetonguetongueeu tot cu sapun Dove ma spal...deci e binebig grincurata mizeriile si nici nu faci cosuri...eu una am pielea fina si fara cosuritongue

succes

| GreenPills a răspuns:

Da e bine sa te speli cu sapun pe fata.

| bombo9 a răspuns:

De ce nu?
Dove iti catifeleaza pielea este foarte bunhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine, din ce vad p'aici, nu e bine sa trebuie speli cu sapun pe fata. Eu una ma spal, si nu am nici cea mai mica problema. Nici macar nu-mi mai iasa cosuri si altelehappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca sapunul e cel mai indicat pentru fata. daca vrei sa te speli totusi cu ceva, recomand un gel pe care poti sa il iei de la farmacie. e ca un sapun lichid ca si consistenta. te speli si te clatesti.eu folosesc gerovital plan anti acnee gel spumant antimicotic. e super, am scapat de cosuri, dar il folosesc in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dove nu cred ca e bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala si dintii

| StamateAlina1987 a răspuns:

Apa nu iti curata tenul de bacterii, de asta e bine sa folosesti sapunul.
Iti recomand sa iti schimb sapunul normal cu un sapun natural.
Eu folosesc un sapun natural pe baza de ulei pur 100% de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Dupa ce am folosit sapunul organic de la Thursday Plantation, am zis ca nu mai intorc niciodata la un sapun normal si a devenit sapunul meu preferat.
Uleiul de arbore de ceai este un luptator foarte puternic pentru multe probleme, uite o parte din ele: excesul de sebum, tăieturi, răni, furunculi, arsuri (inclusiv solare), păduchi, psoriazis, impetigo, dermatita seboreică, infecţii ale unghiilor, mătreaţă, urticarie, zona zoster, dermatita de scutec la copii, înţepături de insecte, acnee, afte, calviţie, prurit anal, infecţii genitale, infecţii urinare şi genitale si multe altele.
Dupa ce te speli odata cu sapunul de la Thursday Plantation o sa intelegi despre ce vorba si de ce o sa devina si sapunul tau preferat.

| alina_3473 a răspuns:

Si eu ma spal tot cu dove dar cel mai bine este sa ne cumparam lotiuni bune pentru fata deoarece este cea mai important stiu ca esunt scumpe dar asta este baba rabda la frumusete

| AnonimaCuSentimente a răspuns:

Pai nu este bine sa te speli pe fata cu sapun lichid, sapunul lichid nu se clateste usor de pe ten pentru ca intra in piele. Pe fata este bine sa te speli cu sapun solid sau sapun solid pentru bebelus. Eu am acnee si ma spal de ceva timp cu sapun de bebelus si nu mai am atatea probleme cu tenul!

| laura86_CRAIOVA a răspuns:

Eu sincer nu ma spal cu sapun pe fata, dar aveam si eu nedumerirea ta, tot la dove ma gandisem si eu sa incerc, dar din cate am inteles din mesajele pe care le-ai primit, cred ca o sa ma indrept si eu sper cel de copii, merita sa incercam nu?

| nimh a răspuns:

E bine sa te speli doar cu apa RECE, nu calda pentru ca iti imbatraneste tenul.