| Kriss0love a întrebat:

E bine sa-ti faci gauri in urechi acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irinnaaa a răspuns:

Depinde. Eu personal am o groaza de gauri in urechi, reusite. Dar am avut si multe experiente nefericite. Trebuie sa ai totusi grija : foloseste o branula, este de preferat sa nu folosesti gheata inainte ( durerea nu e deloc insuportabila ), dezinfecteaza locul cu spirt pe ambele partii ale urechii si daca iti curge sange, pune presiune pentru cateva minute. Ai grija ca cercelul sa fie curat inainte sa-l bagi in ureche si sa nu-l scoti aproximatix 2 saptamani. Te va durea, dar daca-l scoti se va astupa imediat gaura si te va durea sa-l bagi la loc. Depinde de locul unde iti dau gaura ( in lobul urechii sau mai sus ) durata durerii, Dar cred totusi ca e mai bine sa ti-l dea cineva care are experienta happy

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti le face cineva care stie cum da