| Rombix a întrebat:

E bun ceaiul antiadipos? A mai luat cineva acest tip de ceai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Din acela chinezesc? Nu e indicat sa l folosesti are efecte negative asupra rinichilor, ficatului si stomacului. Mie mi-a fost rau de la el aveam greata si imi venea sa vomit. Mai bine bea ceai de soc, matase de porumb si coada calului Sunt binecunoscute efectele diuretice exceptionale, depurative si sudorifice in cazul socului. Si un ceai detoxifiant e de asemenea binevenit. Si adaugarea de fibre si cereale integrale in dieta ajuta mult. De exemplu semintele de in, chia sau schinduf favorizeaza tranzitul intestinal si nu lasa grasimile sa se depuna. Consuma mancare putin mai condimentata ca sa favorizezi accelerarea metabolismului. Si ceaiul de ghimbir, lamaie si scortisoara ajuta mult la arderea grasimilor din organism si la scaderea nivelului de zahar. Bineinteles trebuie sa mananci sanatos si sa faci miscare zilnic ca sa se se vada rezultatele.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce anume te referi?
Nu am auzit de ceai antiadipos vreodata!

| Peridava a răspuns:

Daca ai retentie de apa, il poti folosi. Va ajuta la eliminarea surplusului de apa din corp. Daca nu, e mai bine sa nu-l folosesti. Deshidratarea ar fi cea mai mica problema, dar fortezi rinichii. Si nu e bine deloc. Acesta nu este un ceai pentru slabire.