| Alinutaaaalina a întrebat:

E bun unguentul eritroacnol pentru cosuri? Cine l-a folosit? Cat costa? Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da! Principala indicatie a acestui unguent este acneea. Costa < 10 lei. http://www.i-medic.ro/medicamente/eritroacnol-unguent

| Shenn a răspuns:

Eu am avut cand inca mai aveam cosuri,nu am avut acnee,doar cosuri,dar totusi il foloseam,nu este cine stie ce,dar oarecum functioneaza,se vindeca mai repede cosul de la crema,si daca o folosesti in continuu nu prea iti mai apar asa de des si asa de multe. cat costa nu mai stiu,dar oricum, este ieftin. normal spune ca, parca in 7 zile isi face efectul si nu mai apar, la mine si dupa 10 de folosit tot cam apareau... oricum e mai bun decat nimic.

| Khushi a răspuns:

Foloseste mai bine "Clearskin" [AVON] este foarte bun. :)

http://4.bp.blogspot.com/......CF2008.JPG

| licurici_8675 a răspuns:

Sincer,nu am folosit acest unguent.eu impotriva acneei folosesc ZINERYT... Daca intrebi la farmacie, iti va da o cutie care contine doua sticlute:una cu lichid si una cu praf...le combini, dupa care aplici direct pe cosuri; la mine merge.