| lol1232 a întrebat:

Funda! Pentru cei care au folosit Unguentul Mibazon pentru cosuri, cum vi s-a parut unguentul... chiar te ajuta sa scapi de cosuri, exista reactii adverse?! happy

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Folosit impreuna cu tinctura de propolis da rezultate bunisoare in timp, deci: te dai seara cu tinctura de propolis si peste aplici mibazon si il lasi pana dimineata! tratamentul se face 10 zile, nu mai mult! Daca consideri ca ma este nevoie poti sa il reiei dupa o luna sau doua! Orice medicament are reactii adverse pana la urma! happy

2 răspunsuri:
| Youkillme a răspuns:

Da intr-adevar e bun poate nu te ajuta deodata, dar cu timpul vezi deosebirea!

| Gabilsson a răspuns:

Nu merge! Iti spun di proprie experienta! Daca vrei sa scapi de acnee foloseste dimineata Zynerit (solutie cutanata) iar seara Skinoren. Inainte de fiecare folosire spala-te cu sapun de sulf! In prima saptamana se prea poate sa te usture/arda fata dupa aplicarea cremei Skinoren. Acest efect secundar o sa dispara in cateva zile. Rezultatele o sa le vezi dupa aproximativ 3-4 saptamani de tratament regulat si o sa dureze cateva luni apoi o sa trebuiasca sa tratezi din nou piele pentru 3-4 saptamani. Pretul celor doua medicamente este aprox. 70 de lei