| Diiiiaaaa a întrebat:

E buna branza tofu intr-o dieta? Ingrasa? Imi puteti spune niste alimente sarace in calori va rog puppy dog eyes?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeeaDeea95 a răspuns:

Branza tofu poate fii mancata in timpul unei diete dar in jur de 100-200G/Zi.
Alimente sarace in calorii sunt in special Fructele/Legumele, poti manca mancaruri bogate in legume, spre exemplu poti face o supa cu legume, dar evita sa folosesti Vegeta/Deli'cat etc... doar putina sare si piper astfel poti manca in jur de trei portii pe zi de supa, si legume sau fructe poti manca tot timpul;)
Uite aici un site unde poti gasi retete culinare pentru dieta:
http://www.retete-slabire.info/......e-calorii/
Sper ca am fost de ajutor, te pup :-*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intr o dieta e recomandata branza de vaca slaba

| Crucified a răspuns:

Legume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este chiar recomandata, pentru ca nu contine acid lactic. Lactatele au niste compusi chimici pentru care organismul uman nu este construit sa le asimileze. Branza tofu, fiind vegetala, nu contine acesti compusi, si este recomandata in toate dietele sanatoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cunosc brinza Tofu.
Acum vara, maninca multa salata (salata de laptuci), salata asortata din legume, fructe (crude nu compot).

Răspuns utilizator avertizat