| avramela a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati cateva alimente bune la gust si sarace in calorii? Multumesc

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Adaug:varza, broccoli, salata verde, varza chinezeasca preparata ca salata. Mira

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Fructe:
ananas, capsune, mere, gref, lamaie, piersici, portocale.
Legume si verdeturi:
dovlecei, rosii, gulii, spanac, conopida, fasole verde, telina,
sfecla, castraveti, ceapa.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ciocolatele Fibrobar sunt foarte buna si foarte sarace in calorii. Mie imi plac cele cu cereale.Mai este bun si laptele cu grasime 0, 1%... zici ca e apalaughing
Majoritatea alimentelor cu putine calorii contin indulcitori si multe alte E-uri mult mai daunatoare decat la produsele cu mai multe calorii... Din asta rezulta ca slabesti dar te si imbolnavesti! alege tu...

| Adry a răspuns:

Ce intelegi prin bune la gust?
Uite aici un tabel cu valorile calorile pentru fiecare aliment si vei alege singura ce alimente iti plac.
www.beautycenter.ro/calculator-nutritional/tabel-calorii

| Filip23 a răspuns:

Bureti uscati (consumati ca atare), morcov deshidratat, soia nefiarta... Evita bananele(multa fructoza, ff periculoase...)