| simona019 a întrebat:

imi puteti enumera niste alimente care ingrasa? Dau funda happy

7 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Buna, in mod normal niciun aliment nu ingrasa insa conumate in exces ingrasa, trebuie sa gustam din fiecare nu sa mancam pana nu mai putem.Revenind la intrebarea ta cateva din alimentele care ingrasa ar fi:sucurile carbogazoase, dulciurile, cartofii, chipsurile, alimentele fast-food. Oricum acum daca mananci odata pe luna, maxim de doua ori de la fast-food sau mai mananci niste cartofi prajiti, nu o sa te ingrasi.Deobicei alimentele astea ingrasa, mancate in exces mai mult timp.
Sper ca te-am ajutat.

| frida0purple a răspuns:

Cate 2 lingurite de miere cu nuci in fiecare dimineata
4 felii de paine cu unt in fiec. dimineata
cereale
paste

| allax222 a răspuns (pentru frida0purple):

Da este bine cum ai supus, dar doreste sa stie ce alimente ingrasa mai mult.

| allax222 a răspuns:

Carnea(nu prea multa), cartofii prajiti si orice altceva prajit, mezeluri, etc... funda?

| Matty_D_Matty_1998 a răspuns:

Aerul... laughing)))

| k1d0TeK a răspuns:

Sunt 4 passii usori de urmat: 1.mancarea din oras 2. Poti manca si dulciuri 3.mananci de 4 ori Intro zi 4. Obligatoriu 8 ore de somn