| Vecina a întrebat:

E ceva grav? Mi-a intarziat menstruatia 2 luni la rand(prima data 14 zile, acum 19)si tot in aceste luni am avut prima data niste chisturi, iar acum am observat o chestie mare neagra si carnoasa(nu am intretinut relatii sexuale). Despre ce credeti ca poate fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt cheaguri si bucati din endometru. E clar ca e ceva in neregula si iti trebuie o ecografie pelvina facuta de un ginecolog.

| tyana a răspuns:

Din alte postari ale tale am vazut ca ai 17 ani.Varsta e importanta si mai e important si cand ti-a venit ciclul menstrual.Ma gandeam ca dereglarile pot fi normale, cele de inceput pana ti se regleaza ciclul.
Daca de doua luni se repeta problema eu as zice ca e cazul sa mergi la medic sa ti se faca un control. Poate ai fost(din moment ce ne-ai spus ca ai chisturi)dar cred ca e important sa te vada din nou medicul si sa iti prescrie tratament.

| fabiola a răspuns:

Este bine sa faci un control ginecologic, cred ca se formeaza niste chisturi pe uter. Un medic iti va face o ecogafie si iti va spune ce sa faci!

| Marii a răspuns:

Cel mai bine du-te la un medic, el iti va spune cel mai bine ce ai. Chisturile cred ca apar de la o raceala. happy

| Lilik a răspuns:

S-ar putea sa fie doar un simplu cheag de sange. nimic grav. dar cum au zis si fetele daca vrei sa fii sigura ca e totul in regula poti merge la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un medic.