| ioana32 a întrebat:

E normal ca un adult de 66 de ani sa aiba tensiunea 10 cu 8?
Si pulsul 80/?/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine dacă are 120-140 cu 70-80 mm Hg, pulsul este bun.
În cazul dat de tine este hipotensiv și sistola este foarte mare.
Un control cardiologic și tratament de specialitate.
Sănătate.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Alexandra123456 a răspuns:

Da, este normalwinking

| kryssy a răspuns:

Da este normal