| Eu3281 a întrebat:

E normal după un masaj cervical, pe lângă ca ai febra musculară sa ai ameteli ușoare in cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este normal.
Cine ti-a facut masajul?
Daca nu a fost medic, sau chiropractor autorizat, atunci ti-a putut provoca cine stie ce fisuri, rupturi, entorse.
Dupa masaj, ar trebui sa te simti foarte bine, in nici un caz sa ai ameteli de cap.

Daca ametelile se intetesc si apar varsaturi, fugi urgent la spital, ca poate fii ceva grav.