| maxim789 a întrebat:

E normala inaltimea 1.65 la 15 ani,vreau sa mai cresc inaltime, posibilatati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vreau sa mai cresc inaltime, posibilatati?"

variantă: mai aștepți vreo doi-patru an până se incheie perioada de creștere și te mai măsori odată. Foarte probabil că s-ar putea să fi rezolvat problema între timp

| Issabelle6789 a răspuns:

Asa eram si eu cand aveam 15 ani si asa am ramas? Probabil sa faci sport exemplu handbal sau inot dar nu stiu daca ajuta neaparat.Cunosc persoane care au mostenit inaltimea de la parinti

| viata0delash a răspuns:

Eram la fel, toata vara stateam atarnat de bara, mai faci ceva tractiuni, si plus varsta, peste vreo 2 ani vei fi cu vreo +6... poate si mai mult cm

| annempp a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Mai asteapta. Poate se mai schimba ceva, dar lucrul asta e genetic, de exemplu daca ai tatal de 1.80 sau mai mult poate ca o sa mai cresti si tu.