| kuki a întrebat:

Cum sa cresc in inaltime? Sunt fata, 13 ani si am 1.65 sad

18 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Si nu esti multumita? Pai nu ai cum sa cresti. straight face

| annna a răspuns:

Eu am 16 si am 1.65hee hee...cred ca este bine cat ai acum

| MoonShadowxB a răspuns:

Stai linistita ca o sa mai cresti in inaltime. Daca vrei, poti face baschet. Eu am aproape 15 ani si 1, 70.

| Smile_5509 a răspuns:

Esti perfecta dar daca vrei neaparat sa cresti in inaltime poti juca baschet sau mai simplu poarta platforme sau tocurihee hee

| miauuau a răspuns:

Si nu te multumesti cu asta?
doamnee, pai eu am 15 ani si acceasi inaltime,pot spune ca sunt mandra de inaltimea mea:X,nu esti nici prea inalta nici prea scunda, mi se pare idealtongue.
de ce ti se pare ca ai fii scunda? daca ai fii ai inalta ce ai rezolva?straight face, niiiiimic iti spun eu!
pacee!

| annaliana a răspuns:

Trebuie sa faci mult sport(baschet, handbal). Oricum, esti in crestere.

| loserkidz111 a răspuns:

Tu te consideri mica? rolling on the floor ce gluma buna. cat ai vrea sa ai draga mea? 1.80? eu cand aveam 13 ani aveam 1.50 sau asa ceva. lasa draga ca o sa cresti. acum am 15 ani si am 1.67 si sunt printre cele mai inalte din clasa. daca parintii tai sunt inalti si tu o sa fi. o sa ii depastesti asa ca pune vreo 2-3 cm la inaltimea mamei tale si cam aia va fi inaltimea ta ca adult. eu un copil. daca inca nu ti-a venit vei mai creste ceva si dupa ce iti vine de obicei te mai inalti cu vrei 10-15 cm.cam asa dar si asta depinde. daca vrei sa fi "perfecta" sa stii ca fotomodelele au 1.70-1.75 asa ca nu iti mai face grizi ca o sa mai cresti. acum nici nu iti trece prin cap ca vei vrea sa porti tocuri, asa eram si eu, dar acum vreau sa porti tocuri si ma simt nasol pentru ca daca imi iau tocuri d 10-11 ma simt nasol pentru ca fata d alte fete sunt inalta. daca o sa ai 1.70-1.75 nu o sa mai porti tocuri dloc pentru ca te vei simtii prea inalta. am o prietena care are 16 ani si are 1.50 sua asa ceva. chiar crezi ca inaltimea conteaza. nu te va ajuta cu nimic sa cresti. nu fi fraiera ca nu esti mica ba chiar esti putin inalta pentru varsta ta. lasa natura sa isi faca treaba.

| 1112 a răspuns:

Heii`
nu poti creste cum vrei tuhappy
adica fiecare creste dupa genul pe care il arehappy
si eu am 13 ani si am de abia 1.58laughing
si sunt foarte multzumitalove struck
daca vrei sa se creada ca esti mai inalta cu catziva cm. ia.ti papuci cu toc
e cel mai binehappy
sper ca te.am ajutat:*
by33:*

| floryy_5544 a răspuns:

Eu zic ca esti destul de inalta si asa.si in plus mai poti creste pentru ca inca esti mica:*

| ily_8577 a răspuns:

Eu am 17 si am 1.65 si e ok =p

| scully a răspuns:

Te duci la doctor si il rogi sa te traga de picioare straight face nu poti forta cresterea, organismul tau creste singur fara sa-i faci tu ceva.
mananca sanatos, dormi dupa-amiaza, incearca sa ai un stil de viata sanatos si o sa cresti. fiecare creste in ritmul sau.
dupa parerea mea esti destul de inalta. eu am 14 ani si am 1, 57. winking
numai bine. happy

| RockStar a răspuns:

Eu am 18 ani si am 1, 59 laughing
Dar totusi nu par eu de 18 ani. dar ma multumesc ca uni ma fac mai mica laughing

| Andruta a răspuns:

E bine cum esti.winking
eu am 1.63 si am tot 13 anistraight face
e bine.hee hee

| Andruta a răspuns:

Apuca-te de inot.te dezvolta foarte mult. de si inalta dar iti lateste si umerii sad.

| Andreeaalexandra9124395498 a răspuns:

Oare ai mai crescut?

| Sara_4496 a răspuns:

Heii... eu zic ca nu mai ai nevoie... sora mea are 19 ani si are 1.68. iar eu 12 ani 1, 48. esti bine cum esti n-ai dc creste:X

| dydy_9354 a răspuns:

Si eu am 14 ani si am 1.60. Cand gasesti o solutie anunta-ma si pe mine.

| marya_3290 a răspuns:

Daca esti unpic grasutza trebuie sa sa mergi la doctor la endocrinologie acolo o sa-ty dea niste pastilute ff mici de crestere sh un regim eu am 11 ani sh 1.52 du-te inti va fi de ajutor :X