| UmbraDeVulpe a întrebat:

E ok daca spal in masina de spalat si lenjerie intima cu materii fecale? Sau aia e bine doar de mana sa fie spalata sau e bine si la masina de fapt? Si daca e ok atunci pot sa pun si impreuna cu prosoape si etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica vrei sa spui ca ti s-a mutat scaunul in pantaloni decat sa-l elimini in wc?
Din intrebarile tale cam reiese ca ai multe probleme de igienă.
Mai bine ii arunci, daca mai ai altii.
Nu e normal ce intrebi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Schimba alimentatia si obiceiurile. Ce mananci, cand mananci etc. Nu e normal sa se scurgă. Vad ca ai multe probleme.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Serios? Pai una e sa fie un pic maro in dos, si alta e sa fie c*cata de-a binelea. In principiu daca faci asta, ar trebui sa bagi prespalare, intensiv, bubble soak (daca are masina), si minim 60 de grade temperatura. Ffs, man...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Depinde de detergent, de masina, de lenjerie. Ca sunt multe care la 60 de grade se fac praf si pulbere (se duce elasticul). Daca stii ca te c*ci pe tine, cauta de aia care se poate spala la 90. https://www.ego.ro/......16166.html