| UmbraDeVulpe a întrebat:

E ok oricand sa mergi sa ti se recolteze secretie din uretra? Ca daca citesti pe net spune ca se face doar dimineata inainte de prima urina dar daca te duci la un laborator sau ceva acolo iti spune ca e bine oricand ca nu are treaba cu urina, ce sa mai cred... chiar nu stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Le-ai putea spune acelor oameni ca nu te simti confortabil/a cu ideea, si intreba daca este necesara, sau pentru ce este necesara, aceasta procedura atat de des.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Aa, scuze, am citit aiurea si am inteles altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cred ca mai bine asculti de cei de acolo.Articolele de pe internet nu sunt toate la zi cu informatia.Probabil aceasta era regula in trecut, din varii motive, insa in prezent poate au aflat ca nu conteaza asa de mult pe cat credeau. In plus, cred ca astfel fluxul de pacienti e disperat cu mult, fata de situatiile in care se inghesuie un grup mare de pacienti la 7 dimineata pe hol, asteptand mult/degeaba doar pentru probe de analiza.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pe principiul asta, foarte multe material ar trebui sters de pe internet, datorita vechimii, informatiei irelevante sau eronate de la bun inceput.Totusi, nu cred ca se poate aplica asa un filtru pentru curatare, lumea s-ar revolta ca asta e o forma de cenzura etc.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da

Răspuns utilizator avertizat