| Iania_Nicoleta_1963 a întrebat:

E posibil sa scad 2 cm intr-un an? Mentionez ca sunt anorexica, bulimica si mananc doar fructe si legume

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"E posibil sa scad 2 cm intr.un an?"

menționează : in inălțime, lățime, diagonală,...

| Iania_Nicoleta_1963 explică (pentru sierra1):

Inaltime

| sierra1 a răspuns (pentru Iania_Nicoleta_1963):

Asta e intenția?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa scazi si 20 de la osteoporoza

| MValentin a răspuns:

Sa scazi 2 cm?
Nu stiu, dar din ce am citit nu e cam posibil...
Poti alege altceva sa faci decat sa scazi la propriu (fizic) poarta adidasi cu talpa mai subtire de exemplu sau iti alegi haine ce nu sunt in carouri (hainele in carouri/dungi te fac uneori sa arati mai inalta) in rest... sper sa ai un plan alimentar variat, oamenii sunt făcuți sa fie omnivori. Apropo sunt healtlineuri in Romania ce te-ar ajuta cu anorexia

| Dddonkey a răspuns:

Am fost vegan pentru anii si iti pot spune nu numai eu ci statistiicile ca in jur de 80 din cei care aleg stilul de viata raw, dupa 4 ani renunta. Si suntmulti online care au marturii cu efectele de scurta sau lunga durata a lipsei de carne, oua, lapte.
Daca ai alergii la unele produse lactate poate e bine sa nu le consumi cel putin pentru o perioada si sa incerci din cand in cand in doze mici daca inca corpul respinge ideea.
Stilul asta de mancare s-ar putea sa iti prinda bine pe o perioada limitata, dar nu anii la rand. Nu incerc sa te judec, ci iti spun ceea ce mi-ar fi placut ca cineva inainte sa incep stilul cu cruditatii sa imi puna niste intrebarii.
Corpul tau are nevoie de colesterol, creierul tau are nevoie, el e o format 40% colesterol. Ai nevoie de vitamine pe care nu le gasesti in nimic altceva decat carne sau lactate.
Corpul uman nu poate extrage nutrientii din unele legume cum o face vaca si celelalte rumegatoare.
Dar destul despre mine, daca ai ceva intrebarii sunt aici, daca te deranjeaza mesajul meu il poti sterge!

| AfumataSunca a răspuns:

Poate nu te a masurat bine persoana aceea sau chiar tu!
poti scade doar daca inaintezi in varsta si esti batran

| Iania_Nicoleta_1963 explică (pentru AfumataSunca):

Am 18 ani

| AfumataSunca a răspuns (pentru Iania_Nicoleta_1963):

Nu te pot considera batrana la 18 ani. deci cineva nu te a masurat bine sau chiar tu