| ioana00000 a întrebat:

Din cate am inteles, este posibil sa fiu bulimica. Voimit tot ce mananc si fac sport in exces. Ma ascund de cei din jur pe cat posibil. Voi slabi? ce se v-a intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cu siguranta vei slabi periculos de mult daca acesta este stilul tau de a manca. Ar fi bine sa ceri ajutorul parintilor, al unui psihoterapeut, eventual si al unui nutritionist. http://www.i-medic.ro/diete/boli-nutritie

| BiuL a răspuns:

Consulta un psiholog. Bulimia e o boala! Si in cele mai grave cazuri duce la deces! Daca consideri ca esti grasa (calculeaza-ti pe net IMC-ul, indecele de masa corporal, sa vezi daca numai ti se pare) aatunci consulta un nutritionist, el te va ajuta sa slabesti fara sa iti pui in joc sanatatea.

| Felys a răspuns:

Vei slabi dar in acelasi timp iti va slabi si puterea,si energia,vor incepe bolile sa se lege de tine pentru ca daca nu te hranesti corespunzator corpul nu mai poate lupta asupra virusilor si ei vor avea posibilitatea de a se lega de organismul tau anemic,vei avea numai probleme,iti va cade parul,unghiile se vor rupe, pielea se va umple de cosuri, vei capata un aspect de baba in suferinta, asta iti doresti sa se intample, sau mai bine mergi tu frumos la medic si stabilesti exact motivul pentru care vomiti si faci in asa fel sa nu se mai intample si sa iti revii la normal