| inflicted a întrebat:

E rau sa mananci ardei iute în fiecare zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este rău daca nu ai probleme cu stomacul. Mai rău este cand mergi la toaletă.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cine suporta ardeiul iute si nu-i face rau la stomac sau defecatie, poate sa manance cat de mult doreste.

| Ion976 a răspuns (pentru Violleta2022):

Din câte știu se găsește în supermarket la acele plicuri cu condimente boia de ardei iute ( e obținută din ardeiul rosu mărunțit pudra și uscat) și știam ca astfel sunt eliminați acei acizi care provoacă probleme gastrice.

| Frank51 a răspuns:

Cantitatea conteaza.

| StrongHeart a răspuns:

Ajuta mult la respiratie, poate nu e ok in fiecare zi dar cred ca e bine pentru sistem.

| JicaContra a răspuns:

Nu, chiar sunt tari unde se mananca SUPER PICANT in fiecare zi de mici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e rau decat daca esti sanatoasa

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Ce-i prea mult strica, valabil pentru aproape orice incluzand ardeii.

| Tian44 a răspuns:

Contine multa vitamina C, e si rau si bine sa mananci zilnic, eu zic ca nu merita.

| Anee1667 a răspuns:

Ardeiul iute are o mulțime de beneficii: îmbunătățește digestia, întărește imunitatea, ajută la slăbire ș.a
Dar are și dezavantaje spre exemplu nu îl poți consuma în exces dacă ai probleme cu colonul sau stomacul.

| Ion976 a răspuns (pentru Anee1667):

Pai și dacă nu ai probleme cu colonul sau stomacul și consumi în fiecare zi?