| aspicz27 a întrebat:

E vorba de aparatul dentar. Ati observat cumva ca cei care au purtat acest aparat au dinti bagati oarecum in fata, de parca le-ar iesi din gura? Cunosc pe cineva care are dintii asa. Se intampla la toti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am purtat aparat dentar 3 ani si nu mi sa intampla asa ceva, dimpotriva am dintii perfecti acum

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu chiar la toți. Am mai multe prietene care au portar aparat dentar si nu au dinții asa

| LauraM01 a răspuns:

Eu port aparat dentar nepermanent de 3-4 ani si nu mi s-a intamplat sa am dintii asa cum ai spus.Nu se intampla la toti, depinde de dinti

| zitiala a răspuns:

Se poate intampla la cel care largeste maxilarul dar si-i indreapta pe parcursul purtarii unui aparat fix.