| CARMENCITA a întrebat:

E vreun medic sau asistenta sa-mi spuna daca am luat Eritromicina pentru infectie masea pot lua Augmentin in continuare? Nu-mi trece durerea si sunt la a noua pastila.De ieri i-au.Nu m-as duce sa mi-o desfunde daca-mi trece cu antibiotic. M-as duce sa o scot ca oricum e maseaua de minte si e pana la nivelul gingiei, dar nu ma pot duce acum.Nu mai stiu ce sa fac ca de la o vreme nici analgezicele nu prea mai au efect.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adizzx a răspuns:

Se poate lua fara nici o problema dar sa nu le asociezi (adica sa iei si agumentin si eritromicina).ti-asi recomanda pentru masea chetonal care este mult mai bun