| marianamay a întrebat:

Am o durere mare de masea, am abces.M-as duce la doctor sa imi extraga maseaua dar el o sa imi prescrie sa iau Augmentin care este antibiotic si eu iau anticonceptionale si nu am voie sa iau Augmentin pentru ca nu isi mai fac efectul anticonceptionalele.Voi ce ziceti sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici un stomatolog nu iti extrage o masea cu infectie. Spune-i ca folosesti anticonceptionale, el va sti ce sa-ti dea sa nu fie incompatibile. Augmentin-ul nu este singurul antibiotic.