| Earthquake a întrebat:

Ejacularea precoce tine de masturbare?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cei mai multi adolescenti care fac exces de masturbare vor suferi de ejaculare precoce cel putin la inceperea vietii sexuale. Dar mai sunt si alte cauze, mai rare, majoritatea de ordin psihologic

| PredatoR a răspuns:

Ia niste viagra sa vezi peurma... esti Rocco Siffredi laughing

| Florin6326 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu masturbarea, este o problema de natura psihologica.

| bogdanworld a răspuns:

Nu, ejacularea precoce poate avea mai multe cauze:
1. de natura medicala (aici te duci la medic)
2. te gandesti tu la ceva care iti place f mult (gandeste-te la altceva)

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Da, ține și de masturbare.

Vezi tu, masturbarea este ca și condiționarea corpului tău la cât te aștepți să reziști în pat; de exemplu dacă te masturbezi des și rapid este ca și cum i-ai spune corpului cât să reziste, corpul se obișnuiește cu o ejaculare rapidă și slabă și se va comporta la fel în timpul sexului.

Pur și simplu el nu va ști cum să facă față unei stimulări mai mari și în timpul sexului va ejacula și mai rapid.
Primește 3 mini-ghiduri GRATUITE pentru a-ți duce rezistența în pat la următorul nivel!
Descarcă de aici:http://scapadeejaculareaprecoce.com/

| Ionut19 a răspuns:

Am gasit ceva informatii despre ejacularea precoce pe sit-ul http://climaxcontrol.ro/ejacularea-precoce