| davidosul a întrebat:

Cum pot scapa de ejacularea precoce?
Daca ma opresc din masturbare scap de ejaculare precoce?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Ti-ai raspuns singur la intrebare, bravo!
Pa, pa.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai da, e bine sa lasi prima dragoste, dar daca pui o asemenea intrebare cred ca nu ai fost cu o fata, tot masturbandu-te ai ejaculat repede. oricum e foarte important sa respiri adanc, nu iti dai seama, dar cand te exciti nu mai respiri asa bine...

| mihai69 a răspuns:

Ține de autocontrol. Nu contează că orgasmul vine în urma masturbării sau a unui act sexual cu un partener - trebuie să înveți să-ți controlezi senzațiile. Există unele tehnici; mai poți folosi eventual ceva anestezic (spray cu lidocaină), dacă „tehnica" dă greș. Sau o combinație.

| andreimrm a răspuns:

Poate, daca te masturbezi des, incearca, dar incearca sa-ti faci si o prietena ca nu e bine sa o tii numai asa... bafta